نان بستنی های جدید گل افسون

نان بستنی

نان بستنی های جدید گل افسون

در این مقاله به بررسی پیدایش نان بستنی،تاریخچه،طرزتهیه وانواع آن میپردازیم پس ما را همراهی کنید

نان بستنی یک نوع شیرینی می باشد که در دسته ی دسر های سرد قرار دارد و معمولا شیرین ،نازک و خشک هستند مانند بیسکویت که اغلب برای تزئین بستنی و همچنین چاشنی زدن برای برخی از شیرینی ها مورد استفاده قرار میگیرند.معمولا در کنار ساندویچ های نان های بستنی از ویفل ها و کوکی ها استفاده می شود.

تاریخچه نان بستنی 

بطور دقیق و مشخص نیست که نان بستنی ابتدا در کجا و چه تاریخی اختراع شده است اما مطالعات حاکی از آن است که نان های بستنی در مکان های مختلف جهان به انواع گوناگونی تهیه می شود.نخستین بستنی ها به صورت برف و یخ هایی بودند که با استفاده از مواد طمع دهنده گوناگون مزه دار شده و مورد استفاده قرار میگرفتند و به همین ترتیب نان بستنی ها برای خوشمزه تر شدن به بستنی ها اضافه شدند.

همانطور که قبلا گفته شد نان های بستنی در مکان های مختلف به شکلی گوناگون تهیه و مورد استفاده قرار میگیرند :

نان بستنی در ایران

در ایران نان بستنی ها ابتدا برای صرف بستنی سنتی تولید و مورد استفاده قرار میگرفت بگونه ای که مواد بستنی سنتی در وسط و نان های بستنی ها در دو طرف آن قرار میگرفتند.اما مواد تشکیل دهنده بستنی های سنتی ایرانی معمولا از شیر ، تخم مرغ ، شکر ، زعفران ، وانیل ساخته می شود.

نان بستنی در شمال آمریکا

نان بستنی در شمال آمریکا

در آمریکای شمالی یک ساندویچ بستنی به صورت یک تکه بستنی است که معمولا وانیلی می باشد اگر چه میتوان از طعم های دیگر استفاده کرد (معمولا با شکلات طعم دهنده ) و مستطیلی شکل می باشند.این نوع بستنی در تاریخ ۱۹۰۵ میلادی اختراع و در سال ۱۹۶۳ به ثبت رسیده و به تعداد انبوه فروش رفته است.

نان بستنی در اسرائیل

نان بستنی در اسرائیل

ساندویچ های بستنی در اسرائیل معمولا با نام “کاساتا” شناخته می شوند (کتیبه ای در زبان عبری). این نام از دسر های”کاستاتای”ایتالیایی گرفته است که شامل کیک اسفنجی و لایه هایی از بستنی می باشد

مواد تشکیل دهنده این بستنی محبوب اسرائیلی از وانیل و شکلات می باشد.

نان بستنی در فیلیپین

نان بستنی در فیلیپین

یکی از محبوب ترین نان های بستنی های فلیپین می باشد که از آرد،تخم مرغ،خامه،شکر و نمک تشکیل شد است. این نان های بستنی در فیلیپین به عنوان پاندسال “Pandesal” معروف می باشد.

نان بستنی در سنگاپور

نان بستنی در سنگاپور

نام بستنی محبوب سنگاپوری ها potong میباشدکه از که به عنوان بستنی تلخ معروف می باشد و که شامل دو وفل در یک نان های بستنی است.

نان بستنی در بریتانیا

نان بستنی در بریتانیا

در بریتانیا یک ویفر بستنی که شامل یک تکه کوچک بستنی بین دو بسکویت ویفری است وجود دارد که بستنی می تواند وانیلی یا شکلاتی باشد. نام این نوع بستنی متفاوق بوده اما بشتر به nougat wafer معروف می باشد.

نان بستنی در اسکاتلند و ایرلند

نان بستنی در اسکاتلند و ایرلند

“Verbest-Crea- Wafer” نوعی بستنی  اسکاتلند و ایرلندی می باشد که  بستنی وانیلی بوده و در بین دو نان های  بستنی قرار می گیرد. البته شکل آن متفاوت بوده و تمکان دارد در طمع های شکلاتی هم موجود باشد.

در بالا به برخی از بستنی و نان های بستنی های معروف اشاره کردیم که البته این موارد فقط بخشی از معروفترین ها درجهان بودند ،از دیگر کشور های مهم می توان نان بستنی های ایتالیا ،استرالیا-ویتنام و اروگوئه نیز اشاره کرد که به شکل ها و طعم های گوناگون و با انواع گونه های بستنی سرو می شوند.

انواع نان بستنی ها

بطور معمول ۵ نوع نان های بستنی وجود دارد که بسته به نوع و سلیقه می توان از آنها استفاده نمود

  1.  قیفی
  2.  حصیری
  3.  دوکی
  4.  لیوانی
  5.  مشعلی

امیدواریم مطلب فوق برای شما عزیرام مفید بوده باشد ، برای حمایت از ما می توانید مطلب را برای دوستان خود ارسال نمایید.

 

دیگر مقالات مهم ما:

استفاده از اکسید تیتانیوم در نان های بستنی

طرز تهیه نان بستنی های ایتالیایی

خواص نان بستنی های گل افسون

خرید انواع دستگاه نان های بستنی

فروش انواع نان های بستنی

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *